ILoveCheeseUA  /  Каталог сирів  /  Блакитні сири  /  Бле д'Овернь Президент 52%

Бле д'Овернь Президент 52%

Бле д’Овернь безумовно відповідає потребам шанувальників блакитного сиру.
Країна:
Франція
Молоко:
Коров'яче
Дозрівання:
28 днів
Вага нетто:
100 гр, 1250 гр
Жирність:
52%

3.80

У Бле д’Овернь дуже м’яка, волога консистенція. Смак виразно пряний, з нотами грибниці, трав та диких квітів. Блакитна пліснява рівномірно поширена по всьому сиру. Бле д’Овернь може мати легку пікантну терпкість в післясмаку, але сир не гірчить. Бле д’Овернь – це доволі ароматний сир з голубою цвіллю.

Бле д’Овернь – ще молодий, за мірками вікової сирної традиції, але надзвичайно популярний голубий французький сир. Виготовляють його з середини 1850-х років, автор – сировар Антуан Руссель. Після численних експериментів по формуванню голубої плісняви, він встановив, що якщо використовувати як джерело запліснявілий житній хліб, розкладати його в одному приміщенні з сиром, а птім наколювати м’якоть Бле д’Овернь голкою, щоб в глиб неї поступало повітря, то в сирі з’являється набагато більше прожилок голубої плісняви.

Бле д’Овернь отримав сертифікат АСО у 1986 року, тобто він входить до категорії сирів з контролем походження та назви. Це робиться, щоб зберегти аутентичний смак сиру Бле д’Овернь, який досягається за рахунок регіональних, місцевих продуктів, з яких він готується. Його батьківщина, як нескладно здогадатися з назви, розташована в одному з найбільших сирних регіонів Франції – провінції Овернь.


Поєднання з вином та їжею

Сотерн, Рислінг, виноград, персики, горішки, хрусткий багет.

Готові до чогось дійсно особливого? Спробуйте таку пару – сир Бле д’Овернь та легендарне солодке вино кольору бурштину – це десертне французьке вино Сотерн. Ця природна солодкість у винограду з’являється завдяки благородній плісняві Botrytis Cinerea, яка вкриває лози на виноградниках Сотерну. Чесно кажучи, виглядає це так собі, але без цього не було б такого самобутнього вина, яке може зберігатися десятиліттями.

Більш стриманим та між тим надзвичайно вдалим винний акомпанементом до Бле д’Овернь буде молодий Рислінг – це біле сухе вино, беріть німецьких виробників, воно питке, легке, з яскравою кислинкою та ароматами аґрусу, яблука, грейпфрута та з мінеральними тонами.


Вас може зацікавити